Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.megu.edu.ua:8443/jspui/handle/123456789/3018
Назва: КАРА У ТЕОРІЇ КРИМІНАЛЬНОГО ПРАВА: ФІЛОСОФСЬКО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ
Інші назви: Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції (м. Рівне, 24–25 травня 2021 року)
Автори: Ткачук, В. Є.
Ключові слова: кара
кримінальне право
інститут покарання
jus talionis
право помсти
моральне покарання
кримінальне покарання
статус потерпілого
Дата публікації: 2021
Видавництво: Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука. Видавничий дім "Гельветика"
Бібліографічний опис: Ткачук В. Є. Кара у теорії кримінального права: філософсько-правовий аспект / В. Є. Ткачук // Реформування законодавства та державних інституцій: прогалини, досягнення та перспективи : матеріали Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Рівне, 24-25 трав. 2021 р.) / Міжнар. економ.-гуманіт. ун-т ім. акад. Степана Дем`янчука. - Рівне : Видавн. дім "Гельветика", 2021. - С. 216-219.
Короткий огляд (реферат): Філософсько-правова думка щодо виникнення та існування самого інституту покарання, ґрунтується на двох підходах. Перший підхід був побудований на позиціях, що сформував Сократ, який відкидав помсту як змістовну суть покарання і стверджував, що ніколи не можна відповідати злом на зло, несправедливістю на несправедливість. На цих же позиціях наголошував Конфуцій і стверджував, що неможливо керувати народом при допомозі лише покарання, адже такий народ буде ухилятися від покарання і не пізнає сорому, а якщо ж керувати добросовісно за допомогою звичаю, то такий народ пізнає сором і виправиться. Близьким до його поглядів був і Піфагор, який вважав, що покарання ґрунтується на праві помсти і, відповідно, зло покарання є помстою за зло злочину. Водночас Платон гадав, що не повинен залишатися безкарним будь-який проступок, і в покараннях вбачав очищення душі злочинця. Проте помсту як основну суть покарання він заперечував. Платон не допускав того, щоб покарання несло зло злочинцю, а навпаки: воно має зробити злочинця кращим або менш злим.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.megu.edu.ua:8443/jspui/handle/123456789/3018
Розташовується у зібраннях:РЕФОРМУВАННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ТА ДЕРЖАВНИХ ІНСТИТУЦІЙ: ПРОГАЛИНИ, ДОСЯГНЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
megu.rovno.ua_lawconf_травень_2021-214-217.pdf759.99 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.