Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.megu.edu.ua:8443/jspui/handle/123456789/2579
Title: КАРА У ТЕОРІЇ КРИМІНАЛЬНОГО ПРАВА: ФІЛОСОФСЬКО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ
Other Titles: Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (м. Рівне, 23-24 вересня 2021 року)
Authors: Ткачук, В. Є.
Keywords: кримінальне право
кара
покарання
інститут покарання
кримінальне покарання
злочин
злочинець
помста
Issue Date: 2021
Publisher: Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука. Видавничий дім "Гельветика"
Citation: Ткачук В. Є. Кара у теорії кримінального права: філософсько-правовий аспект / В. Є. Ткачук // Актуальні проблеми юридичної науки та практики у XXI столітті : матеріали Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Рівне, 23-24 верес. 2021 р.). - Рівне : Видавн. дім «Гельветика», 2021. - С. 112-115.
Series/Report no.: Право;
Abstract: Філософсько-правова думка щодо виникнення та існування самого інституту покарання, ґрунтується на двох підходах. Перший підхід був побудований на позиціях, що сформував Сократ, який відкидав помсту як змістовну суть покарання і стверджував, що ніколи не можна відповідати злом на зло, несправедливістю на несправедливість. На цих же позиціях наголошував Конфуцій і стверджував, що неможливо керувати народом при допомозі лише покарання, адже такий народ буде ухилятися від покарання і не пізнає сорому, а якщо ж керувати добросовісно за допомогою звичаю, то такий народ пізнає сором і виправиться. Близьким до його поглядів був і Піфагор, який вважав, що покарання ґрунтується на праві помсти і, відповідно, зло покарання є помстою за зло злочину. Водночас Платон гадав, що не повинен залишатися безкарним будь-який проступок, і в покараннях вбачав очищення душі злочинця. Проте помсту як основну суть покарання він заперечував. Платон не допускав того, щоб покарання несло зло злочинцю, а навпаки: воно має зробити злочинця кращим або менш злим.
URI: https://dspace.megu.edu.ua:8443/jspui/handle/123456789/2579
Appears in Collections:АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЮРИДИЧНОЇ НАУКИ ТА ПРАКТИКИ У ХХІ СТОЛІТТІ

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Ткачук В. Є..pdf763.32 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.