Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.megu.edu.ua:8443/jspui/handle/123456789/2580
Title: ДОЦІЛЬНІСТЬ ТА ЗАГРОЗИ ЗАСТОСУВАННЯ НЕГЛАСНИХ ЗАХОДІВ ОДЕРЖАННЯ ІНФОРМАЦІЇ
Other Titles: Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (м. Рівне, 23-24 вересня 2021 року)
Authors: Бабіков, О. П.
Keywords: інформація
докази
доказування
кримінальне право
кримінальний процес
учасники кримінального процесу
свідчення
кримінальна відповідальність
судочинство
Issue Date: 2021
Publisher: Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука. Видавничий дім "Гельветика"
Citation: Бабіков О. П. Доцільність та загрози застосування негласних заходів одержання інформації / О. П. Бабіков // Актуальні проблеми юридичної науки та практики у XXI столітті : матеріали Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Рівне, 23-24 верес. 2021 р.). - Рівне : Видавн. дім «Гельветика», 2021. - С. 116-119.
Series/Report no.: Право;
Abstract: Негласне одержання інформації розглядається як одна з най- давніших, ефективних форм доказування, що надає можливість, завдяки фіксуванню на технічні носії, відтворити перед учасниками кримінального процесу аутентичну картину подій, що відбувалися. Без ризиків невірного сприйняття чи поганої пам’яті, що характерне для свідчень особи, переформатування одержаних відомостей слідчим, яким після сприйняття інформації вона відображається на паперових носіях вже з урахуванням його особистості, власного досвіду, настрою, ставлення до подій. З другого боку, негласні заходи одержання інформації обмежують гарантовані міжнародними актами та національним законодавством права і свободи людини, відбувається втручання у її приватне життя, таємницю спілкування, порушується недоторканість житла та інші права і свободи, що визначають зміст і спрямованість діяльності держави. При цьому слід пам’ятати, що не завдання кримінального судочинства (викриття осіб, що вчинили кримінальні правопорушення, притягнення їх до кримінальної відповідальності), а саме утвердження і забезпечення прав і свобод людини визначено головним обов’язком держави у ст. 3 Конституції України.
URI: https://dspace.megu.edu.ua:8443/jspui/handle/123456789/2580
Appears in Collections:АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЮРИДИЧНОЇ НАУКИ ТА ПРАКТИКИ У ХХІ СТОЛІТТІ

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Бабіков О. П..pdf765.4 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.