Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.megu.edu.ua:8443/jspui/handle/123456789/3757
Title: ПРОБЛЕМА РЕПРЕЗЕНТАЦІЇ ҐЕНДЕРУ ТА МОВНОГО СЕКСИЗМУ В СУЧАСНОМУ МЕДІА ДИСКУРСІ
Other Titles: Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції (м. Рівне, 29 вересня 2022 року)
Authors: Молоткіна, Ю. О.
Труфанова, В. О.
Keywords: ґендер
проблема репрезентації ґендеру
мовний сексизм
медіа дискурс
маскулінність
фемінінність
ґендерна ідентичність
дискримінація за статтю у мові
ґендерні стереотипи
природа ґендерної асиметрії
прихована дискримінація
ЗМІ
об’єктивація
фейсизм
мачизм
особливо рекламного медіапродукту
медіапродукт
рекламний медіапродукт
Issue Date: 2022
Publisher: Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем`янчука; Видавничий дім "Гельветика"
Citation: Молоткіна Ю. О. Проблема репрезентації ґендеру та мовного сексизму в сучасному медіа дискурсі / Ю. О. Молоткіна, В. О. Труфанова // Соціальні комунікації в Україні: проблемні питання та перспективи розвитку : матеріали Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Рівне, 29 верес. 2022 р.) / Міжнар. економ.-гуманіт. ун-т ім. акад. Степана Дем`янчука. - Рівне : Видавн. дім "Гельветика", 2022. - С. 47-50.
Series/Report no.: 016;Журналістика
Abstract: Поняття «ґендер» почало вживатися у соціально-гуманітарній галузі в другій половині ХХ ст. як похідне від поняття статі. Проте, ґендер є соціокультурною, а не біологічною категорією: індивід не отримує «ґендер» автоматично від народження, а набуває його у процесі соціальної адаптації. Згідно сучасних теорій ґендерних відносин, соціальні відмінності між чоловіками та жінками не мають біологічного походження, не є «одвічно даними», а лише набутими, приписаними індивідові суспільством». Окрім того, характер поняття «ґендер» є множинним і ситуативним. Уявлення про те, що означає бути жінкою чи чоловіком, змінюється залежно від історичного і соціально-культурного контексту. Поняття «ґендер» є нероздільним від таких понять як маскулінність і фемінінність (соціальні уявлення про те, що означає бути чоловіком або жінкою), які відображають ґендерну ідентичність. Зокрема, маскулінність у традиційній (патріархальній) парадигмі пов’язується із силою, владою, мужністю, витривалістю, аргесію, неемоційністю, орієнтацію на успіх. У той час як фемінність відображає протилежні до маскулінності риси: емоційність, чуйність, слабкість, залежність тощо.
URI: https://doi.org/10.5281/zenodo.8026276
https://dspace.megu.edu.ua:8443/jspui/handle/123456789/3757
Appears in Collections:СОЦІАЛЬНІ КОМУНІКАЦІЇ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
megu.rovno.ua_soccom__2022-47-50.pdfПроблема репрезентації ґендеру та мовного сексизму в сучасному медіа дискурсі395.37 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.